Om os

Vi er specialister i eksklusive dørgreb

Hos VillaHus har vi en forkærlighed for personlig boligindretning. Vi mener nemlig, at din bolig er med til at fortælle historien om, hvem du er. Vi har en helt særlig passion for indretningsdetaljen, og derfor har vi specialiseret os i eksklusive dørgreb, dørhåndtag, dørhammere, dørstoppere og beslag til dit hjem. For at sikre høj kvalitet har vi nøje udvalgt alle de designere, arkitekter og designvirksomheder, vi samarbejder med. Vi er bl.a. stolte af at være forhandlere af designs fra eksklusive brands som Arne Jacobsen, Henning Larsen, Samuel Heath og Turnstyle Design.  

Få personlig rådgivning i vores showroom

På vores webshop kan du lige nu finde mere end 1.600 smukke, elegante og fantasifulde indretningsprodukter, der alle forskønner dit hjem på sin helt egen måde. Desuden har vi åbnet vores showroom i hjertet af København, hvor du kan opleve op mod 400 af vores produkter. Vi ved nemlig hvor vigtigt, det er for dig at kunne opleve produkterne fysisk. Herudover sætter vi en ære i at møde vores kunder ansigt til ansigt, så vi altid kan sikre den rådgivning og vejledning, den enkelte har brug for.

Mød teamet

Henrik - Direktør - VillaHusHenrik
Direktør
Telefon: +45 4010 3737
E-mail: henrik@villahus.dk

Sebastian - Kundeserviceleder - Telefon 6915  8085Sebastian
Kundeserviceleder
Telefon +45 6915 8085
E-mail: sebastian@villahus.dk

Gustav - Teamleder Lager - Telefon 6915  8085Gustav
Showroom, København
Telefon +45 6915 8085
E-mail: gustav@villahus.dk

Magdalena - Co-founderMagdalena
Co-founder
​​​​​
Telefon +45 9215 8085
E-mail: magdalena@villahus.dk

 

Victoria - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Victoria
Webshop-medarbejder
Telefon 6915 8085
E-mail: kontakt@villahus.dk

Stephanie - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Casper
Webshop-medarbejder
Telefon 6915 8085
E-mail: kontakt@villahus.dk

Stephanie - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Benjamin
Webshop-medarbejder
Telefon 6915 8085
E-mail: kontakt@villahus.dk

Stephanie - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Vacant
Webshop-medarbejder
Telefon 6915 8085
E-mail: kontakt@villahus.dk

 

Dennis VillaHusDennis
SEO ekspert
Telefon 6915 8085
E-mail: dennis@villahus.dk

Martin - WebmasterMartin
Webmaster
Telefon 6915 8085
E-mail: martin@villahus.dk

Stephanie - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Annika
Kundeservice, Sverige
Telefon +45 6915 8085
E-mail: annika@villahus.dk

Jonas - Controller - Telefon 6915  8085Jonas
Controller
Telefon 6915 8082
E-mail: jonas@villahus.dk

 

Ewelina - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Ewelina
Kundeservice, Polen / SoMe
Telefon +48 838 881 257
E-mail: ewelina@villahus.pl

Stephanie - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Anja
Kundeservice Tyskland
Telefon 6915 8085
E-mail: kontakt@villahus.de

Stephanie - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Vacant
Showroomansvarlig
Telefon 6915 8085
E-mail: kontakt@villahus.dk

Malene - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Stephanie
Marketing, Danmark
Telefon 6915 8085
E-mail: stephanie@villahus.dk

VillaHus profil: Ombygning & boligdesign | houzz

VillaHus